masz pytanie? zadzwoń 606 422 050

Atrakcje

W ZAKOPANEM I OKOLICY

Gubałówka

Gubałówka (1126 m n.p.m.) to szczyt górski na terenie Zakopanego. Po jej wschodniej stronie znajduje się Ząb - najwyżej położna miejscowość w Polsce, a u jej podnóża Nowe Bystre. Na Gubałówkę można dostać się nowoczesną koleją linowo-terenową. Z masywu rozciąga się panorama całych polskich Tatr oraz ich słowackiej części. Spacerowym Szlakiem Papieskim można dostać się z niej na Butorowy Wierch (1160 m n.p.m.), z którego prowadzi kolej krzesełkowa do Kościeliska.

Morskie Oko

Morskie Oko (Rybi Staw) to największe tatrzańskie jezioro, położone w dolinie Rybiego Stawu na wysokości 1395m.n.p.m. Jego długość wynosi 863 m, szerokość 566 m, a głębokość ponad 50 m. Morskie Oko jest jeziorem karowo-morenowym, pochodzenia lodowcowego. Znajduje się poniżej górnej granicy lasu, w dolinie lodowcowej, zamkniętej od strony północnej skalnym ryglem i moreną czołową. Wpada do niego Czarnostawiński Potok oraz Mnichowy Potok, tworzące Dwoistą Siklawę.

Giewont

Giewont to tarzański masyw górski o długości 2,7 km, położony w Tatrzańskim Parku Narodowym, składający się z Wielkiego Giewontu (1895 m n.p.m.), Małego Giewontu (1728 m n.p.m.) i Długiego Giewontu (1867 m n.p.m.). Pomiędzy nimi rozciąga się Giewoncka Przełęcz ze Żlebem Kirkora oraz Szczerba ze Żlebem Szczerby. Południowe zbocza Giewontu są dość łagodne, północne zaś strome i niedostępne. Na Wielkim Giewoncie znajduje się obiekt pielgrzymek religijnych - 15-metrowy żelazny Krzyż. Masyw Giewontu zbudowany jest ze skał osadowych, głównie wapieni i dolomitów.Jedynie na przełęczy Kondrackiej znajdują się skały metamorficzne – gnejsy i łupki biotytowe.

Kolej linowa Kasprowy Wierch

Kolej linowa Kasprowy Wierch prowadzi z Kuźnic na szczyt Kasprowego Wierchu, zbudowana została w 1936 i zmodernizowana w 2007 roku. Składa się z czterech wagonów, z których każdy pomieścić może 60 osób. Czas jazdy wynosi 12 minut, a prędkość jazdy 8m/s. W najwyższym punkcie kolej znajduje się 1959 m n.p.m., a długość jej trasy wynosi 4291,59 metra. Rozciąga się z niej widok na Kocioł Goryczkowy i Dolinę Suchą Kasprową.

Czarny Staw

Czarny Staw pod Rysami to tatrzańskie jezioro położone w Dolinie Rybiego Potoku. Jego powierzchnia wynosi ok. 20,64 ha, głębokość maksymalna 76,4 m, pojemność 7 761 700 m2 wody. Zamknięcie jeziora stanowi próg skalny. Po wygładzonych działaniem lodowca skałach spadają kaskadami wody Czarnego Stawu, tworząc wodospad nazywany Czarnostawiańską Siklawą, nad którym wznoszą się ściany Kazalnicy.

Wielka Krokiew

Wielka Krokiew - to zbudowana w latach 20. XX wieku skocznia narciarska w Zakopanem na stoku góry Krokiew, nosząca imię wybitnego narciarza Stanisława Marusarza. Odbywają się tam liczne konkursy i zawody narciarskie,w tym zawody Pucharu Świata. Jest to największa skocznie narciarska i jednocześnie największy obiekt sportowy w Polsce.

Aquapark w Zakopanem

Aquapark w Zakopanem oferuje wiele wodnych atrakcji, korzystanie z których umili widok na Giewont. Oprócz basenu sportowego i rekreacyjnego skorzystać można z basenu geotermalnego położnego na świeżym powietrzu. Doskonały relaks zapewni zespół hydromasaży: bicze wodne, kaskady, podwodne leżaki. Odprężyć można się także w jednym z nowoczesnych jacuzzi. Poszukujący mocniejszych wrażeń skorzystać mogą z dzikiej rzeki i kilku rodzajów zjeżdżalni.

Nosal

Nosal (1206 m n.p.m.) to wzniesienie w Zachodnich Tatrach, położone nad Kuźnicami, między Doliną Bystrej a Doliną Olczyską, któego północno-zachodnia część kształtem przypomina nos. Jego budulcem są skały osadowe – wapienei i dolomity. Od strony południowej rozciąga się Nosalowa Przełęcz, za którą położony jest Nieborak, od północnej zaś ze szczytu opada strome urwisko. Na jednym ze zboczy usytuowany jest narciarski stok slalomowy, wzdłuż którego biegnie wyciąg krzesełkowy. Jednokierunkowa nartostrada prowadzi z głównej stacji wyciągu przez Nosalową Przełęcz do Kuźnic. Na wzniesieniu można napotkać ciekawe okazy fauny (ryś, puchacz, jeleń) i flory (szarotka alpejska, pierwiosnek).

Gorąco zapraszamy

Tomasz Marszałek